neděle 22. května 2011

ATC - speciální výměnné swapy

Jak jste si mohli všimnout, poslední dobou tvořím převážně ATC a myslím si, že by bylo na místě, tady i pro některé, co nepřišli přímo se scrapbookingem či cardmakingem do styku, vysvětlit, o co se jedná.
ATC má pravděpodobně své kořeny daleko za oceánem na americkém kontinentě, ale teď nejen díky tvořivým klubům na Fléru se rozmohly i u nás v ČR. Jedná se o zkratku složenou z počátečních písmen výrazu Artist Trading Card - něco jako umělecké kartičky, u kterých jsou přesně zadané rozměry, tj. 3,5" x 2,5" (64 x 89 mm). ATC si každý vytvoří buď podle sebe - jaké techniky či materiál má rád, a nebo podle zadaných témat (třeba dovolená, Valentýn, Vánoce...). Většinou se tvoří několik kusů, které poslouží dále k výměně. Tyto kartičky se pak posílají vyhlašovatelce/organizátorce tzv. swapu (výměny), která kartičky rozdělí mezi přihlášené dychtivé účastnice. Takže každému se poštou vrátí jedna vlastní kartička a dále kartičky od ostatních účastnic.
Já si kartičky archivuji do fóliových obalů, které jsou určeny pro sběratele hokejových či jiných kartiček, vždy s označením, o jaký swap se jednalo (jméno organizátorky, počet účastníků/skupin a datum) a velice ráda si tím listuji.

A teď k hlavnímu tématu. Nedávno Gabreta (Hanča M.) na svém blogu vyhlásila soutěž spojenou s výměnou ATC kartiček. A to bych nebyla já, kdybych si tuto příležitost nechala ujít. Proto jsem pro ni vytvořila tento kousek (poslední dobou mne zaujaly přírodní motivy):A netrvalo dlouho a přes Hanču M. se ozvala další Hanička, že i ona by ráda vyměnila své vyrobené kartičky. Tak i pro ni jsem vytvořila další kousek (hlavní motiv - otisk razítka - jsem dostala darem z razítkovacího swapu, tak jsem jej aspoň ihned zužitkovala):


1 komentář: